Pravidelné větráníPravidelné větrání vnitřních prostor zabraňuje vzniku vysoké vlhkosti a tím případnému růstu hub (tvorba plísní). Tím se prodlužuje životnost nátěrů, povlaků, tapet, obložení stropů a stěn, podlahových krytin a také zařizovacích předmětů a záclon.

 

Krátké, ale intenzivní větrání, nejlépe průvanem při otevření všech oken (nárazové větrání). Podle vnější teploty postačí zhruba 5 minut. Příliš dlouhé větrání zbytečně ochlazuje vnitřní stěny a je nehospodárné. Větrejte místnosti během dne podle používání 3x až 4x. Během větrání by měla být okna otevřena dokořán a topení vypnuté. Po zavření oken opět zatopte. Neustále otevřená okna i ve vyklopeném stavu jsou pro účinné větrání nedostačující.

 

Větrání by se mělo provádět výhradně pomocí venkovního vzduchu, neboť chladný vzduch dokáže pojmout jen velmi málo vlhkosti. Vlhký vzduch by se neměl nikdy odvádět do jiných místností, ale vždy přímo ven! Po zavření oken se čerstvý vzduch zahřeje díky teplu akumulovanému ve stěnách budovy během několika minut.

 

Orosené okno je signálem pro větrání, neboť vlhkost v takové místnosti je příliš vysoká. Díky větrání vytvoříte také vyrovnané klima pro bydlení.

realizace: InGenius